+48 502-380-560

Montaż jednostki centralnej

Dobór odpowiedniej jednostki centralnej, czyli odkurzacza jest kluczowym etapem projektowania instalacji. Na rynku można znaleźć bardzo szeroką ofertę odkurzaczy centralnych, jednak nie każdy z nich pasuje do każdego pomieszczenia. 

Oprócz danych takich jak wielkość pomieszczeń i metraż sprzątanych podłóg równie istotne są informacje na temat ilości zarówno osób zamieszkujących w domu jak i ilości zwierząt domowych. Są to dane, które pozwolą dobrać jednostkę centralną dopasowaną do potrzeb Państwa gospodarstwa domowego. W założeniu odkurzacz – jednostka centralna, powinien znajdować się poza domem, w pomieszczeniu gospodarczym takim jak: piwnica, garaż, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze, itp. Dzięki temu, że znajduje się poza częścią mieszkalną budynku, nie słychać jego pracy podczas sprzątania. Ponieważ całe zasysane powietrze z odkurzacza jest wyrzucone poza dom wyrzut powietrza powinien być wyprowadzony na ścianie bocznej budynku na poziomie 30 cm nad poziomem terenu. Jednostka centralna wymaga podłączenia elektrycznego z zabezpieczeniem min. 16A. Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem chętnie służymy radą w kwestii doboru jednostki centralnej oraz instalacji. Zapraszamy do kontaktu.

 • 4

  Zdrowiej

  Podczas odkurzania 100% kurzu jest odprowadzane poza dom, dzięki czemu pomieszczenia stają się wolne od alergenów oraz pyłów.

 • 3

  Wygodniej

  Nie ma konieczności dźwigania ciężkiego odkurzacza po schodach czy jeżdżenia nim między meblami. Dzięki lekkiemu i długiemu wężowi w prosty i wygodny sposób odkurzymy cały dom.

 • 2

  Ciszej

  W trakcie sprzątania domownicy mogą komfortowo oglądać telewizję, rozmawiać czy ucinać sobie drzemkę, głośny odkurzacz już nie będzie zakłócać ich spokoju.

 • 1

  Czyściej

  Siła odkurzacza oraz liczne akcesoria o zróżnicowanych funkcjach gwarantują nieskazitelnie czysty dom.

Polecamy firmę DOMAR, jako solidnego, odpowiedzialnego i fachowego wykonawcę do realizacji nawet najbardziej wymagających i złożonych projektów. Potwierdzamy, że jest firmą w pełni zasługującą na zaufanie.

Stowarzyszenie "RAZEM"