+48 502-380-560

Montaż rur w budynku

 

 

 

 Montaż rur następuje na etapie budowy domu lub w budynku już istniejącym. Wewnątrz ścian instalowane są rury PCV, które połączą jednostkę centralną – odkurzacz z gniazdami ssącymi montowanymi w ścianach pomieszczeń.

 

 Rury posiadają średnicę 2 cali (50,8 mm) i są instalowane w taki sposób, aby uniknąć zmian przepływu kierunku powietrza i ich załamywania. Mogą być instalowane poziomo, pionowo lub ukośnie. Zmiana kierunku przebiegu rur następuje poprzez zamontowanie kolan 90°, 45° i 30°. W przypadku konieczności zainstalowania rozgałęzienia stosowane są trójniki. Montaż rur w istniejącym budynku jest możliwy bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Do zamontowania instalacji można wykorzystać kanały wentylacyjne lub instalacyjne, podwieszane sufity (instalacja znajdzie się nad obniżanym sufitem), luki pod podłogami, itp. W tym przypadku wykorzystuje się możliwie wszystkie przejścia pomiędzy poziomami i pomieszczeniami. Przy rurach prowadzony jest także przewód elektryczny. Każde gniazdo ssące jest podłączone do zasilania 24-volt. Rury PCV łączą odkurzacz z gniazdami ssącymi, które wyglądem przypominają kontakt elektryczny. Do gniazd tych podłącza się rurę odkurzacza, który uruchamia się automatycznie. Istnieją także wersje węży, w których odkurzacz zostaje uruchomiony po naciśnięciu przycisku na rękojeści. Rozmieszczenie gniazd ssących powinno być bardzo przemyślaną decyzją. Nie ma konieczności instalowania dużej ilości gniazd, ponieważ zasięg węża jest bardzo duży i wynosi około 100 m kw., jednak powinniśmy mieć do nich łatwy dostęp, a podłączony wąż powinien swobodnie dotrzeć do każdego zakamarka domu. Nie montuje się gniazd ssących za meblami i w trudno dostępnych miejscach. Oprócz gniazd ssących w trakcie instalacji montowane są także szufelki automatyczne. Jest to idealne rozwiązanie do kuchni, gdzie w prosty i szybki sposób pozbędziemy się spadających okruszków i innych zanieczyszczeń. 

 

 

 

 

 

 

 • 4

  Zdrowiej

  Podczas odkurzania 100% kurzu jest odprowadzane poza dom, dzięki czemu pomieszczenia stają się wolne od alergenów oraz pyłów.

 • 3

  Wygodniej

  Nie ma konieczności dźwigania ciężkiego odkurzacza po schodach czy jeżdżenia nim między meblami. Dzięki lekkiemu i długiemu wężowi w prosty i wygodny sposób odkurzymy cały dom.

 • 2

  Ciszej

  W trakcie sprzątania domownicy mogą komfortowo oglądać telewizję, rozmawiać czy ucinać sobie drzemkę, głośny odkurzacz już nie będzie zakłócać ich spokoju.

 • 1

  Czyściej

  Siła odkurzacza oraz liczne akcesoria o zróżnicowanych funkcjach gwarantują nieskazitelnie czysty dom.

Polecamy firmę DOMAR, jako solidnego, odpowiedzialnego i fachowego wykonawcę do realizacji nawet najbardziej wymagających i złożonych projektów. Potwierdzamy, że jest firmą w pełni zasługującą na zaufanie.

Stowarzyszenie "RAZEM"